Wczasy na Karaibach

Wczasy na Karaibach

Nasza firma to wieloletnie doświadczenie oraz ogromne możliwości w zakresie organizowania wakacji swoim klientom. Dzięki temu, że poznaliśmy wasze oczekiwania i mamy narzędzia do zorganizowania doskonałych wakacji, możemy zaprosić was na wczasy More »

Wspaniałe jachty dla ciebie

Wspaniałe jachty dla ciebie

Chcesz sprawić, aby twoje kolejne wakacje były wyjątkowe, a czas wolny od pracy pragniesz spędzić razem z najbliższymi? W takim razie zapraszamy cię na jachty czarter http://talar-jachting.pl/, które oferujemy już od ponad More »

Objawy chorobowe

Objawy chorobowe

Rozmaite mogą być teraz choroby, które będą nam właściwie blokować całe nasze funkcjonowanie. Z tego też powodu oczywiście za każdym razem powinniśmy się zastanowić nad wszystkimi propozycjami, które będą dotyczyć leczenia. Czasami trzeba się udać More »

Oferta najlepsza reklamowo

Oferta najlepsza reklamowo

Reklama jest kluczowym czynnikiem w działalności każdego potencjalnego inwestora. Musimy też oczywiście analizować wszystkie oferty nowoczesne, a także klasyczne. Widać np. z coraz lepiej się sprawdza klasyczna propozycja plakat b1. Można w More »

Choroby oczu

Choroby oczu

Problemy ze wzrokiem Lego również być objawami rozmaitych chorób całego organizmy takie jak na przykład tworzenie układu krążenia a nawet cukrzyca albo miażdżyca choroby oczu na przykład takie jak jaskra zaćma mogą More »

 

Odszkodowanie za uraz ucznia

Uczniowie często doznają mniej lub bardziej poważniejszych urazów, zwłaszcza w szkole podstawowej i gimnazjum. W „zerówce” nauczyciele stale przebywają z uczniami w klasie i czuwają nad ich bezpieczeństwem, natomiast uczniowie szkół średnich zwykle są już bardziej spokojniejsi i rozsądniejsi od swoich młodszych kolegów, dlatego nie ulegają tak często wypadkom. Ale także im zdarza się spaść w szkole ze schodów, albo z krzesła, dostać uderzenie piłką, przewrócić się w czasie jazdy na rowerze. Wówczas wypłacane jest im odszkodowanie za uraz.

Zwykle na początku każdego roku szkolnego rodzice uczniów otrzymują formularze opłaty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, uznane za obowiązkowe do wpłacenia na wskazane konto chyba, że rodzice udowodnią, iż opłacają składki ubezpieczenia w innym miejscu, zazwyczaj w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej. Na początku roku szkolnego rodzice ponoszą wysokie koszty edukacji swoich dzieci, ponieważ zakupują nowe podręczniki, płacą składkę na komitet rodzicielski i jeszcze za obiady dla dzieci w szkole, może, więc już brakować im pieniędzy na opłacenie ich ubezpieczenia. Warto pamiętać, że z formalnego punktu widzenia opłata za komitet rodzicielski nie jest obowiązkowa i lepiej jest porozmawiać z wychowawcą dziecka o możliwości rozłożenia jej na raty, aby móc opłacić dziecku ubezpieczenie, niż odkładać wpłatę składki za ubezpieczenie. Zwykle jest ona wpłacana raz do roku, więc rozsądny nauczyciel powinien przystać na takie rozwiązanie.

Pod względem praktycznym trzeba pamiętać, że odszkodowanie za uraz będzie wypłacane, kiedy dziecko dozna jakiegoś uraz w szkole lub w drodze ze szkoły domu. Rodzice będą musieli przedstawić dokumentację medyczną podjętego leczenia i stwierdzającą stopień urazu, jakiego doznało dziecko. W razie jakichś wątpliwości przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej zada szereg pytań samemu dziecku i jego rodzicom. Zdarza się, bowiem, że nieuczciwi opiekunowie prawni dziecka chcą wyłudzić z firmy ubezpieczeniowej pieniądze i starają się przedstawić uraz dziecka jako poważniejszy niż jest w rzeczywistości, a co gorsza, celowo doprowadzają do jego wystąpienia. Takie sytuacje są bardzo poważne i stają się podstawą odebrania takiemu opiekunowi praw rodzicielskich.

Natomiast w przypadku, gdy do powstania urazu u dziecka przyczyniły się jakieś zaniedbania ze strony nauczycieli, wówczas rodzice mają prawo wytoczyć szkole proces sądowy i domagać się od szkoły dodatkowego odszkodowania. Decydują się na takie rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy uraz dziecka jest poważny i wymaga dodatkowego leczenia, a szkoła stara się uniknąć odpowiedzialności za jego powstanie.