Wczasy na Karaibach

Wczasy na Karaibach

Nasza firma to wieloletnie doświadczenie oraz ogromne możliwości w zakresie organizowania wakacji swoim klientom. Dzięki temu, że poznaliśmy wasze oczekiwania i mamy narzędzia do zorganizowania doskonałych wakacji, możemy zaprosić was na wczasy More »

Wspaniałe jachty dla ciebie

Wspaniałe jachty dla ciebie

Chcesz sprawić, aby twoje kolejne wakacje były wyjątkowe, a czas wolny od pracy pragniesz spędzić razem z najbliższymi? W takim razie zapraszamy cię na jachty czarter http://talar-jachting.pl/, które oferujemy już od ponad More »

Objawy chorobowe

Objawy chorobowe

Rozmaite mogą być teraz choroby, które będą nam właściwie blokować całe nasze funkcjonowanie. Z tego też powodu oczywiście za każdym razem powinniśmy się zastanowić nad wszystkimi propozycjami, które będą dotyczyć leczenia. Czasami trzeba się udać More »

Oferta najlepsza reklamowo

Oferta najlepsza reklamowo

Reklama jest kluczowym czynnikiem w działalności każdego potencjalnego inwestora. Musimy też oczywiście analizować wszystkie oferty nowoczesne, a także klasyczne. Widać np. z coraz lepiej się sprawdza klasyczna propozycja plakat b1. Można w More »

Choroby oczu

Choroby oczu

Problemy ze wzrokiem Lego również być objawami rozmaitych chorób całego organizmy takie jak na przykład tworzenie układu krążenia a nawet cukrzyca albo miażdżyca choroby oczu na przykład takie jak jaskra zaćma mogą More »

 

Podstawy do uzyskania nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty może być wystawiony po rozpatrzeniu pozwu złożonego przez osobę pokrzywdzoną, która udowodniła, że pozwany nie zwrócił jej udzielonej wcześniej pożyczki bądź kredytu. Dotyczy on także sytuacji, gdy pozwany nie zapłacił za wykonanie jakichś usług, świadczonych na jego zlecenie. Podstawą do uzyskania nakazu zapłaty w przypadku udzielonego kredytu jest najpierw udowodnienie samego faktu jego udzielenia w sposób zgodny z prawem. Następnie powód będzie musiał udowodnić, że pozwany został przez niego poinformowany o terminach spłaty kredytu oraz konsekwencjach, jakie poniesie w momencie, gdy takiego kredytu nie spłaci. Wystąpił także wobec niego z postępowaniem upominawczym, w trakcie którego wysłał odpowiednią ilość maili, wykonał dużą liczbę telefonów i wysyłał listy polecone, jednak pozwany nie podjął żadnych kroków mających na celu spłatę zadłużenia. W takim przypadku nakaz zapłaty zostanie wystawiony w sposób niemal automatyczny.

Wystąpienie po nakaz zapłaty przysługuje także firmom usługowym, które zajmują się budową domów lub remontem mieszkań. Jeżeli posiadają one umowę na świadczone usługi z klauzulą przewidującą, jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte wobec dłużnika, to wówczas mają szansę na uzyskanie takiego nakazu zapłaty. Będą musiały jeszcze udowodnić, że wszystkie usługi zostały wykonane na czas, zgodnie z planem, a zleceniodawca korzysta z efektów ich pracy nie reagując na czynione przez nich starania o uzyskanie należności za wykonaną pracę. Dotyczy to także wszystkich innych usług świadczonych na zlecenie, za które należy się odpowiednio duża zapłata, która nie została uiszczona.

Po nakaz zapłaty może wystąpić także osoba prywatna, która udzieliła komuś pożyczki na jasnych zasadach, podpisała odnośną umowę, potwierdzoną przez notariusza, a teraz nie może uzyskać jej zwrotu. Jeżeli w takiej umowie opisane jest dokładnie, w jaki sposób będzie wykonywane postępowanie upominawcze wobec dłużnika i ustalona kwota odsetek za nieterminową wpłatę, to wówczas taki nakaz zapłaty może zostać udzielony bez problemów. Nawet, jeżeli podpisana została prostsza umowa o pożyczkę, ale zawierająca termin spłaty, to również można wystąpić do sądu o wystawienie nakazu jej spłaty i powołać odpowiednich świadków, którzy potwierdzą nasze roszczenia. Problem może się pojawić w momencie, gdy nie podpisaliśmy żadnej umowy udzielając pożyczki na przykład członkowi rodziny. Taką sprawę sądową dużo trudniej będzie wygrać, chociaż nie jest ona beznadziejna przy przedstawieniu odpowiednich dowodów, np. dowodu wpłaty pożyczki na czyjeś konto i powołaniu wiarygodnych świadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *