Przeznaczenie pożyczki pod zastaw nieruchomości
Pożyczka pod zastaw nieruchomości przyznawana jest osobom zainteresowanym otrzymaniem tego typu pożyczki na podstawie złożonego przez nich wniosku. W zależności od wnioskowanej kwoty będą oni musieli przejść przez odpowiednią procedurę weryfikacyjną. Na początku, oczywiście, będą musieli przedstawić pracownikowi banku posiadany przez siebie dowód osobisty potwierdzający tożsamość oraz miejsce zameldowania na terenie Polski. Zostaną również poproszeni o przedstawienie swoich danych kontaktowych, takich jak numer telefonu i adres email oraz adres do korespondencji, jeżeli jest inny od adresu stałego zameldowania. Pracownik banku sprawdzi informacje zebrane na temat tych osób w różnych bazach dłużników, a na tej podstawie będzie mógł określić ich zdolność kredytową. Posiadanie jakiegoś zadłużenia nie będzie jeszcze oznaczało, że nie otrzymają pożyczki, ale będą musieli po prostu przekonać bank do tego, że starają się spłacać wszystkie swoje zobowiązania, a dodatkowa pożyczka pod zastaw nieruchomości jest im potrzebna do tego, żeby mogli kupić lub wybudować dom dla swojej rodziny.
Jeżeli bank podejmie pozytywną decyzję pożyczkową, to na kolejnym etapie jej przyznawania ustali kwotę należnej nam pożyczki. Ta kwota zostanie ustalona po wzięciu pod uwagę naszej sytuacji finansowej i wszystkich posiadanych przez nas zobowiązań, a także na podstawie wyceny nieruchomości, którą chcemy zastawić w celu uzyskania pożyczki.
W zależności od jej wysokości i wewnętrznej polityki banku taka pożyczka pod zastaw nieruchomości może być pożyczką celową lub niezależną od tego, na jaki cel chcemy ją przeznaczyć. W przypadku pożyczki celowej będziemy musieli przedstawić plan budowy domu lub remontu mieszkaniu i dopiero na tej podstawie ustalona zostanie jej wysokość. Natomiast w przypadku pożyczki na dowolny cel, nie będziemy musieli przedstawiać bankowi powodów, dla których sięgnęliśmy po pożyczkę, ale przeznaczymy ją na zamierzony przez nas większy wydatek.