Wczasy na Karaibach

Wczasy na Karaibach

Nasza firma to wieloletnie doświadczenie oraz ogromne możliwości w zakresie organizowania wakacji swoim klientom. Dzięki temu, że poznaliśmy wasze oczekiwania i mamy narzędzia do zorganizowania doskonałych wakacji, możemy zaprosić was na wczasy More »

Wspaniałe jachty dla ciebie

Wspaniałe jachty dla ciebie

Chcesz sprawić, aby twoje kolejne wakacje były wyjątkowe, a czas wolny od pracy pragniesz spędzić razem z najbliższymi? W takim razie zapraszamy cię na jachty czarter http://talar-jachting.pl/, które oferujemy już od ponad More »

Objawy chorobowe

Objawy chorobowe

Rozmaite mogą być teraz choroby, które będą nam właściwie blokować całe nasze funkcjonowanie. Z tego też powodu oczywiście za każdym razem powinniśmy się zastanowić nad wszystkimi propozycjami, które będą dotyczyć leczenia. Czasami trzeba się udać More »

Oferta najlepsza reklamowo

Oferta najlepsza reklamowo

Reklama jest kluczowym czynnikiem w działalności każdego potencjalnego inwestora. Musimy też oczywiście analizować wszystkie oferty nowoczesne, a także klasyczne. Widać np. z coraz lepiej się sprawdza klasyczna propozycja plakat b1. Można w More »

Choroby oczu

Choroby oczu

Problemy ze wzrokiem Lego również być objawami rozmaitych chorób całego organizmy takie jak na przykład tworzenie układu krążenia a nawet cukrzyca albo miażdżyca choroby oczu na przykład takie jak jaskra zaćma mogą More »

 

Zdecyduj się na specjalistę

Wiele osób używa określenia projektant wnętrz i dekorator wnętrz zamiennie, co jest błędne, ponieważ zawody te w znaczny sposób różnią się od siebie. Projektowanie wnętrz jest to sztuka i nauka rozumienia zachowań ludzkich, prowadząca do stworzenia funkcjonalnych przestrzeni w budynkach. Dekorowanie wnętrz oznacza wyposażanie lub ozdabianie wnętrz modnymi i ładnymi rzeczami. Zgodnie z powyższymi definicjami zarówno projektant wnętrz, jak i dekorator wnętrz zajmują się transformacją przestrzeni wewnętrznej. Odróżnia ich od siebie wykształcenie i akredytacja. Pracownia projektowania wnętrz to miejsce pracy architekta wnętrz.

Projektant wnętrz zwykle związany jest z projektem budowlanym od jego początku.

Najczęściej zatrudniany jest w tym samym czasie co architekt i jego zadaniem jest pomoc w stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni, dzięki zrozumieniu w jaki sposób użytkownicy będą z niej korzystać. Każda decyzja jaką projektant wnętrz podejmuje w trakcie pracy, wpływa na zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie przyszłych użytkowników. pracownia projektowania wnętrz jest to miejsce pracy architekta. Decyzje projektanta obejmują wybór mebli, tkanin, płytek i innych materiałów wykończeniowych, które muszą spełniać wymogi odpowiednich norm budowlanych, przeciwpożarowych czy ewakuacyjnych. Dodatkowo projektant aranżuje wnętrza dla osób niepełnosprawnych oraz bierze pod uwagę między innymi: ergonomię, ekologię, wytrzymałość materiałów, czystość powietrza, adekwatne oświetlenie i akustykę. W przeciwieństwie do projektantów od dekoratorów wnętrz nie wymaga się formalnego wykształcenia czy licencji.

A zatem każdy może praktykować dekoratorstwo. Dekoratorów zatrudnia się zwykle ze względu na ich poczucia smaku, a nie ze względu na ich wiedzę techniczną, znajomości kodów budowlanych czy ochrony środowiska. Dekorator nie skupia się na konstrukcji budynku, czy układzie przestrzeni, ale całkowicie na wyborze mebli, kolorów i akcesoriów. Pracowania projektowania wnętrz to miejsce gdzie pracuje właśnie architekt, a nie dekorator.